اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp

این روزها صنعت فین‌تک به صنعتی تبدیل شده است که  افراد دارای تخصص‌های گوناگون و از صنایعی کاملاً متفاوت از حوزه فناوری را به کار در شرکت فین‌تکی ترغیب می‌کند. دلیل این امر هم طیف وسیعی از عواملی است که صنعت فین‌تک را حرفه‌ای و به عبارت بهتر هیجان‌انگیز کرده است که در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به برخی از این موارد و در ادامه نیز نظرات برنامه‌نویس‌های جیبی‌مو را در مورد مزایا و چالش‌های کار در شرکت فین‌تکی خواهیم شنید.

مزایای کار در شرکت فین‌تکی

  • فرهنگ استارتاپ

استارت‌آپ‌های حوزه فین‌تک با این فرهنگ شناخته شده‌اند که آزادی عمل و مسئولیت یکسانی را به همه کارکنان خود می‌دهند. استارت‌آپ‌های فین‌تک، دقیقاً نقطه مقابل اکثر موسسات مالی دیگر به لحاظ ذهنیت خفقان‌آور و بوروکراسی حاکم بر آنها هستند. به همین ترتیب، متخصصان مالی که از مشکلات کار در یک شرکت بزرگ خسته شده‌اند، می‌توانند با کار در شرکت فین‌تکی، زندگی تازه‌ای برای خود خلق کنند.

  • فرصت رشد

با کار در شرکت فین‌تکی، احتمال اینکه از یک استارت‌آپ به یک شرکت بزرگ حتی در حد جهانی تبدیل شوید بسیار بیشتر از سایر حوزه‌ها است. قطعاً در دهه‌های آینده خروجی‌های زیادی از شرکت‌های فین‌تکی مشاهده خواهد شد که بسیاری از افراد را ثروتمند و مشهور خواهد کرد.

  • پیشرفت شغلی با کار در شرکت فین‌تکی

معمولاً پیشرفت کارکنان یک شرکت وابسته به پیشرفت شرکتی است که در آن مشغول به فعالیت هستند و با توجه به اینکه نوآوری در شرکت‌های فین‌تک حرف اول را می‌زند، سرعت پیشرفت این شرکت‌ها نیز بسیار بیشتر از سایر صنایع است، بنابراین با کار در شرکت فین‌تکی، پیشرفت چشمگیری را در حوزه تخصصی خود شاهد خواهید بود.

  • شکستن مرزها توسط فین‌تک‌ها

دنیای فین‌تک هیچ مرزی ندارد و هدف آن از بین بردن موانع جهانی و تسهیل خدمات مالی جهانی با استفاده از فناوری‌های پیشرو است. فین‌تک‌ها در حال ایجاد خدمات مالی بدون مرز هستند که امکان انتقال داده آنی را در سراسر جهان فراهم می کند. علاوه بر ایجاد یک تجربه یکپارچه برای معاملات بین المللی، فین‌تک‌ خدمات بانکی را به مناطقی از جهان آورده است که توسط اکوسیستم بانکی سنتی ارائه نمی‌شود و این مناطق امکان تغییر کامل در سبک زندگی خود را دارند. فین‌تک‌ها در حال ایجاد امکانات جدید و تقویت اقتصاد جهانی به سمت بهتر شدن هستند.

  • تنوع بسیار زیاد کار

فین‌تک‌ها دائماً در حال تغییر و به‌روزرسانی ساختارهای قدیمی سیستم مالی یکی پس از دیگری هستند و دقیقاً به همین دلیل طیف گسترده‌ای از استارت‌آپ‌های فین‌تکی وجود دارند. تنوع کار به این معنی است که مجموعه‌ی گسترده‌ای از مهارت‌ها در حوزه‌های مختلف توسط کارفرمایان شرکت‌های فین‌تکی جستجو می‌شود. این ویژگی که یکی از مزایای کار در شرکت فین‌تکی محسوب می‌شود، باعث می‌شود که افراد با علایق مختلف قادر به انتخاب جایگاه موردنظر  و متناسب با تخصصشان باشند. به طور خلاصه شما به کار در هر حوزه‌ای از فین‌تک علاقمند باشید، قادر خواهید بود به کار در شرکت یا استارت‌آپ‌هایی که دقیقاً تخصص شما را نیاز دارند، بپردازید.

درگاه پرداخت و پرداخت دسته‌ای جیبی‌مو

راهکار ۳۶۰ درجه پرداخت
ویژه کسب‌وکارها

اطلاعات بیشتر

چالش‌های کار در شرکت فین‌تکی

مطمئناً کار در چنین صنعت پویا و چابکی هزینه دارد که یکی از آنها کار زیاد و فشار کاری بالا است. افرادی که کار در شرکت فین‌تکی را انتخاب می‌کنند، اگر تصورشان این است که تعادل بین کار و زندگی شخصی آنها بیشتر از سایر حوزه‌ها حفظ می‌شود، اشتباه فکر می‌کنند زیرا زمانی که مشکلی در ارائه خدمت ایجاد شود یا شرکت در حال ارائه محصولی جدید باشد، عملاً شب و روز تفاوتی ندارد. از دیگر از چالش‌های کار در شرکت فین‌تکی این است که کار در یک تیم کوچک اجازه پنهان کردن خراب‌کاری را از افراد می‌گیرد و باید نهایت دقت و تمرکز را در انجام کارها داشته باشند.

اگر بعد از خواندن این مطلب، فکر مسئولیت زیاد شما را ترسانده است، یک استارت آپ فین تک برای شما مناسب نیست. با این حال، اگر بلند پرواز هستید و علاقمند درگیر شدن در این چالش‌ها هستید، نتیجه و پاداش کار در شرکت استارت‌آپ فین‌نکی برای شما تجربه‌ای بی‌نظیر به همراه خواهد داشت و روز به روز شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

مزایا و چالش‌های کار در شرکت فین‌تکی از زبان برنامه‌نویسان جیبی‌مو

پرداخت امن و آسان با جیبی‌مو

اطلاعات بیشتر

مطالب مفید:

پادکست مانی وار – اپیزود ۳: پینوفوبیا

به جمع 100 هزار کاربر جیبی‌مو بپیوندید.

هانا یونسی

هانا یونسی

کارشناس ارشد MBA و کارشناس بازاریابی جیبی‌مو

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp