اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp

در این نوشته نحوه دریافت و استفاده از درگاه پرداخت جیبی‌مو توضیح داده شده است. در صورتی که هر کدام از مراحل راه‌اندازی درگاه پرداخت جیبی‌مو سوالی داشتید، از طریق ایمیل support@jibimo.com آن را با ما در میان بگذارید.

مراحل دریافت درگاه پرداخت جیبی‌مو

ثبت حساب شخصی

ابتدا از طریق صفحه ثبت‌نام، با شماره موبایل مدیر کسب‌وکار خود، در جیبی‌مو یک حساب شخصی بسازید. در صورت نیاز در این ویدیو آموزشی نحوه ثبت‌نام در جیبی‌مو به همراه توضیحات تکمیلی در انجام این امر به شما یاری می‌رساند.

ثبت کسب‌وکار

استفاده از درگاه پرداخت جیبی‌مو تنها برای کسب‌وکارهایی که بر اساس قوانین شاپرک و بانک مرکزی فعالیت مجاز دارند، امکان پذیر است؛ لذا، کسب‌وکار حقیقی یا حقوقی خود را به صورت دقیق تعریف نمایید.

برای این منظور نیاز است تا اطلاعات هویتی خود، اطلاعات کسب‌وکار، آدرس و شماره شبا جهت تسویه حساب را در بخش کسب‌وکارها تعریف نمایید. در صورت نیاز، مشاهده ویدیو آموزشی نحوه ثبت کسب وکار روند ثبت کسب‌وکار شما را تسریع می‌بخشد.

پس از ثبت کسب وکار اطلاعات شما توسط واحد پذیرندگان جیبی‌مو بررسی و تایید یا رد می‌شود. پس از تایید شدن کسب‌وکار از طریق یک پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.

ورود به حساب کسب‌وکار

پس از تایید کسب‌وکار از طریق آدرس jibimo.com/panel و وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد حساب کاربری خود شوید، پس از آن از منوی بالا سمت چپ روی نام کاربری خود کلیک کنید و سپس وارد حساب کسب‌وکار خود شوید. همچنین از منوی کسب‌وکار در سمت راست نیز می‌توانید کسب وکارهای ثبت‌شده خود را ببینید و وارد یکی از آن‌ها شوید. تنها از حساب کسب‌وکاری می‌توانید به درگاه پرداخت واسط جیبی‌مو دسترسی داشته باشید.

Login to business

توجه کنید که حساب شخصی و حساب کسب وکاری شما از هم جدا هستند، در نتیجه حساب و کتاب آن‌ها نیز از هم جداست و برای استفاده از حساب کسب‌وکار نیاز است حتماً وارد آن شوید.

دریافت توکن

  • جهت استفاده از درگاه پرداخت جیبی‌مو ابتدا باید یک توکن تعریف کنید. برای انجام این کار پس از ورود به حساب کسب‌وکار خود از منو سمت راست وارد بخش «توکن‌ها» شوید.
  • domain سایت و callback url (مقصد کاربرهای شما در سایتتان  بعد از انجام تراکنش در درگاه پرداخت) را تعیین کنید.
Defining callback URL
  • سپس یک نام برای توکن خود انتخاب کنید و تیک «ایجاد تراکنش‌های درخواست» را فعال نمایید.
Create token

توجه داشته باشید که توکن به دلایل امنیتی تنها یک بار نمایش داده می‌شود، بنابراین توکن ساخته شده را حتما در یک فایل متنی ذخیره نمایید.

درگاه پرداخت و پرداخت دسته‌ای جیبی‌مو

راهکار ۳۶۰ درجه پرداخت
ویژه کسب‌وکارها

اطلاعات بیشتر

استفاده از درگاه پرداخت جیبی‌مو

سایت‌های وردپرس (استفاده از افزونه مخصوص woo-commerce)

اگر سایت فروشگاهی دارید و از woo-commerce برای ساخت آن استفاده کرده‌اید، برای استفاده از درگاه پرداخت جیبی‌مو، تنها کافیست افزونه درگاه پرداخت جیبی‌مو را به وردپرس اضافه نمایید. سپس در بخش پیکربندی فروشگاه و سپس بخش پرداخت، درگاه پرداخت جیبی‌مو رو فعال کنید و گزینه‌های پیش‌فرض دیگر را غیر فعال نمایید. توجه داشته باشید بر اساس مراحل که در بخش قبل توضیح داده شد، توکن درگاه را دریافت کنید و در تنظیمات افزونه درگاه پرداخت جیبی‌مو آن را  وارد کنید.

دانلود افزونه ووکامرس درگاه پرداخت جیبی‌مو

پیاده‌سازی مستقیم APIهای درگاه پرداخت جیبی‌مو

در صورتی که قصد پیاده‌سازی APIهای درگاه پرداخت جیبی‌مو را دارید. کافی است از طریق لینک مستندات فنی جیبی‌مو بخش پیاده‌سازی متد «jibimo.com/api/business/request_transaction» را مطالعه نمایید.

به صورت مختصر مراحل استفاده از متدها به شکل زیر است، اما برای دسترسی به جزيیات به مستندات فنی مراجعه نمایید.

  • فراخوانی متد jibimo.com/api/business/request_transaction و دریافت لینک درگاه پرداخت در پاسخ این متد
  • ارسال کاربر به درگاه پرداخت
  • پس از تکمیل خرید، کاربر به صفحه callback url که تعیین کردید هدایت می‌شود و نتیجه خرید به آن آدرس Post می‌شود.
  • فراخوانی متد «jibimo.com//api/business/request_transaction/{transaction_id}» جهت استعلام وضعیت تراکنش

پرداخت امن و آسان با جیبی‌مو

اطلاعات بیشتر

به جمع 100 هزار کاربر جیبی‌مو بپیوندید.

هانا یونسی

هانا یونسی

کارشناس ارشد MBA و کارشناس بازاریابی جیبی‌مو

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp