جیبی‌مو چیست و چگونه کار ‌می‌کند؟

//جیبی‌مو چیست و چگونه کار ‌می‌کند؟
  • جیبی‌مو

جیبی‌مو چیست و چگونه کار ‌می‌کند؟

در این روزهای انفجار فناوری، پولِ فیزیکی کم‌کم رو به محوشدن است و احتمال اینکه همه‌ی پرداخت‌های روزانه‌ی ما در سال‌های آینده کاملا به‌صورت الکترونیکی انجام شود، هر روز افزایش می‌یابد. در این میان، بهره‌مندی از اپلیکیشنی مطمئن و سریع برای پرداخت‌های الکترونیک می‌تواند نقطه‌ی عطفی در تراکنش‌های روزانه‌ی ما به‌شمار رود. اپلیکیشنی که هم به‌‌آسانی بتوانید از آن برای خریدهای روزانه بهره بگیرید و هم از امنیتی بالا برخوردار باشد و هم اینکه هرلحظه‌ به موجودی حساب خودتان دسترسی داشته باشید. در این مقاله، شما با کیف پول الکترونیک جیبی‌مو، اپلیکیشنی آسان و مطمئن برای پرداخت‌های روزانه آشنا می‌شوید.

جیبی‌مو چیست

جیبی‌مو شبکه‌ی اجتماعی پرداخت برپایه‌ی شماره‌ی تلفن همراه، بدون نیاز به اطلاعات حساب یا کارت است. با جیبی‌مو به‌سادگی می‌توانید پرداخت‌های خود را به‌اشتراک گذاشته و لحظاتی خوب را با دوستان و آشنایان‌تان سهیم شوید و این در حالی است که کاربران جیبی‌مو برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، هیچ کارمزدی پرداخت نمی‌کنند.

جیبی‌مو در هر جایی که هستید، بستر دریافت و انتقال پول را از راه تلفن همراه با تضمین بالاترین سطوح امنیتی برای شما فراهم می‌کند. با جیبی‌مو هم از کابوسِ صف عابربانک‌ها یا صف خرید فروشگاه‌ها خلاص می‌شوید؛ هم در هرلحظه، تراکنش‌های حساب‌تان را رصد می‌کنید و هم به‌سادگی و سرعتِ چند ضربه روی نمایشگرِ گوشی‌ هوشمندتان، دُنگ سفر‌های دوستانه، هزینه‌ی خرید لباس یا یک قهوه‌ی اسپرسوی داغ را می‌پردازید.

ثبت‌نام

برای ثبت‌نام در جیبی‌مو، پس از نصب جیبی‌مو روی گوشی هوشمندتان، وارد آن شوید و پس از واردکردن شماره‌ی تلفن همراه‌تان، منتظر شوید تا کد فعال‌سازی برای شما ارسال شود. پس از واردکردن نام و نام خانوادگی‌تان، شما باید کدملی ۱۰رقمی خود را بدون خط تیره وارد کنید. توجه کنید که برای تراکنش‌ها در جیبی‌مو باید حتما از نام و نام‌خانوادگی خودتان استفاده کنید.

در مرحله‌ی بعد، شما می‌توانید عکسی دلخواه برای حساب کاربری خود انتخاب کنید و در زیر آن، باید نام کاربری خود را به‌صورت انگلیسی وارد کنید. توجه داشته باشید که در جیبی‌مو، نام کاربری شما باید یکتا باشد؛ پس با کمی خلاقیت، یک نام کاربری یکتا برای خود برگزینید.

در این برنامه، ورود به نرم‌افزار و انتخاب افراد برای ارسال و درخواست پول از راه شماره‌ی تلفن همراه یا نام کاربری صورت می‌گیرد. برای نمونه، به ویدئوی زیر توجه کنید:

 

افزودن پول

برای افزایش موجودی در صفحه‌ی اصلی جیبی‌مو، نشانه‌ی منویِ کشوییِ سه‌خط را در بالای صفحه لمس کنید و سپس گزینه‌ی افزایش موجودی را انتخاب کنید. در صفحه‌ی بعدی، میزان مبلغی را که می‌خواهید به حساب جیبی‌موی خود اضافه کنید، به تومان بنویسید. پس از لمس گزینه‌ی افزایش موجودی، شما به سایت جیبی‌مو هدایت می‌شوید و باید برای تأیید مبلغ موردنظرتان، گزینه‌ی پرداخت را انتخاب کنید. سپس، یک‌راست به صفحه‌ی پرداخت بانک هدایت می‌شوید و با واردکردن اطلاعات بانکی خود، حساب جیبی‌موی خود را شارژ می‌کنید.

در نظر داشته باشید که شارژکردنِ حساب جیبی‌مو هیچ محدودیتی ندارد و پرداخت از راه درگاه بانکی، شامل کارمزد نمی‌شود.برای نمونه به ویدیوی زیر توجه کنید:

 

پرداخت و درخواست

برای پرداخت یا درخواست پول در صفحه‌ی اصلی برنامه، در گوشی های اندروید، در قسمت پایین سمت چپ و در گوشی های آی او اس، در قسمت بالا سمت چپ نشانه‌ی «به‌اضافه» را لمس کنید. سپس در صفحه‌ی بعد، نام، نام خانوادگی، نام کاربری یا شماره‌ی همراهِ شخص موردنظرتان را وارد کنید. پس از انتخاب شخص موردنظرتان، در صفحه‌ی بعد مبلغ درخواستی یا پرداختی را به تومان وارد کنید. شما می‌توانید جزئیات این تراکنش را هم اضافه کنید. پس از انتخاب گزینه‌ی پرداخت یا درخواست، پیامی مبنی بر تأیید این تراکنش برای شما نمایش داده می‌شود که برای ادامه باید گزینه‌ی «تأیید» را انتخاب کنید.

توجه کنید که اگر رمزعبوری برای خود مشخص نکرده باشید، پس از این مرحله یک‌راست به صفحه‌ی امنیت، برای تعیین رمزعبور خود هدایت می‌شوید؛ در این صفحه می‌توانید رمزعبور خود را فعال کرده یا تغییر دهید؛ همچنین زمانِ قفل خودکار برنامه را مشخص کنید یا پرسش‌های امنیتی را که هنگام فراموشی رمزعبور و برای بازیابی آن نمایش داده می‌شود، پاسخ دهید. پس از تکمیل این مرحله، شما می‌توانید مبلغ دلخواه‌تان ‌را برای شخص موردنظر، ارسال کنید. برای نمونه به ویدیوی زیر توجه کنید:

 

تسویه‌/برداشت پول

اگر می‌خواهید همه‌ی موجودی خود یا بخشی از آن‌ را از حساب جیبی‌مو به کارت خودتان انتقال دهید، کافی است در صفحه‌ی اصلی برنامه، منویِ کشوییِ سه‌خط را در بالای صفحه لمس کنید؛ سپس گزینه‌ی «انتقال به بانک» را که در جلوی موجودی حساب شماست، انتخاب کنید. در این قسمت، می‌توانید مبلغ دلخواه یا کل موجودیِ قابل‌استفاده در حساب جیبی‌موی خود را به‌صورت آنی به شماره‌‌ی‌ شبای خودتان ارسال کنید. برای این منظور، باید دو نکته‌ی مهم را در نظر بگیرید:

نخست اینکه شماره‌ی شبای شما باید به نامِ خود شما، یعنی صاحب حساب جیبی‌مو باشد.

دوم اینکه برای انتقال مبلغ به شماره‌ی شبای شما، مبلغ ۵۰۰ تومان از حساب شما به‌عنوان کارمزد کسر می‌شود.

برای نمونه‌ی اضافه کردن شماره شبا به ویدیوی زیر توجه کنید:

 

 

برای نمونه‌ی تسویه حساب به ویدیوی زیر توجه کنید:

 

امنیت

جیبی‌مو از نظر امنیتی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. این برنامه زیر ‌نظر بانک سامان و با رعایت اصول امنیتی مالی به ارائه‌ی خدماتِ پرداخت الکترونیکی می‌پردازد. اطلاعات مالی و شخصی کاربرانِ این برنامه در سطح بالا رمزنگاری شده و در سِرورهای امن محافظت می‌شود. جیبی‌مو مطابق با قوانین PCI و قوانین جهانی کیف پول ISO توسعه یافته و امنیت آن در سطح بانکی با کسب امتیازA+  محقق شده است .احراز هویت این برنامه ۲ مرحله‌ای است و در آن، جدیدترین شیوه‌ی احراز هویت EMP به‌کار رفته است. این شیوه بالاترین سطح امنیتِ رمزعبور را با بهره‌گیری از فناوری نوین به‌جای روش‌های سنتی ارائه‌ می‌کند. در این برنامه، مدیریت تقلب به‌صورت لحظه‌به‌لحظه انجام می‌شود. اگر شما از آن دسته آدم‌هایی هستید که به امنیت اهمیت زیادی می‌دهند، جیبی‌مو این دغدغه‌ی شما را به‌شایستگی رفع می‌کند. شما می‌توانید در قسمت تنظیمات با انتخاب گزینه‌ی امنیتی، برای خود رمزعبور و اثرانگشت (چنانچه گوشی شما دارای این قابلیت باشد) تعریف کنید. پس از آن برای ورود به نرم‌افزار، اثرانگشت یا رمزعبورِ شما موردنیاز است. مطمئن باشید که کسی جز شما توانایی دسترسی به این نرم‌افزار را ندارد. اگر گوشی شما قابلیت شناسایی اثرانگشت ندارد، نگران نباشید؛ شما می‌توانید رمزعبور خود را به‌صورت اِموجی تعریف کنید. اِموجی به‌دلیل ماهیت Unicode بودن آن، ضریب امنیت بسیار بالاتری از PIN عددی دارد. اگر قصد پرداخت مبلغی بالاتر از ۵۰ هزار تومان را هم داشته باشید، لایه‌ی امنیتی دیگری را پیشِ روی خود می‌بینید و باید برای تأیید پرداخت، رمزعبور یا اثرانگشت خود را وارد کنید. زمانِ قفل خودکار برنامه را نیز می‌توانید از قسمت تدابیر امنیتی، بین ۱ دقیقه تا ۵ ساعت تنظیم کنید که این قابلیت نیز ضریب امنیت برنامه را افزایش می‌دهد.مو

توسط | ۱۳۹۷-۷-۸ ۱۴:۵۳:۳۱ +۰۰:۰۰ ۲۲ اردیبهشت، ۱۳۹۷|درباره جیبی‌مو دسته بندی ها|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه