۷ عادت غلطی که شما را از اولویت‌های زندگی عقب می‌اندازد

//۷ عادت غلطی که شما را از اولویت‌های زندگی عقب می‌اندازد

۷ عادت غلطی که شما را از اولویت‌های زندگی عقب می‌اندازد

خیلی از ما شب‌ها پیش از خواب به کارهای فردایمان فکر می‌کنیم؛ «فردا این کارو می‌کنم، به فلانی زنگ می‌زنم، برنامه‌ی آخر هفته رو قطعی می‌کنم و…». خلاصه اینکه فهرست بلندبالایی از برنامه‌ی فردا در ذهن‌مان رژه می‌رود. اما فرداشب همین موقع، خدا می‌داند چند تا از کارهایمان انجام‌نشده باقی مانده است! شگفت اینکه همین مسئله موجب اضطراب‌مان می‌شود و باعث می‌شود فکر کنیم توانایی دستیابی به اهداف‌مان را نداریم.

این اتفاق به دلایل گوناگونی مثل بی‌برنامگی، تنبلی، نداشتن اولویت‌بندی و موارد دیگر رخ می‌دهد. اما خیلی‌ها حتی با وجود برنامه‌ریزی دچار عادت‌های غلطی هستند که نمی‌گذارد از زمان‌شان استفاده‌ی بهینه بکنند و بیشترین بهره‌وری را داشته باشند؛ عادت‌های دردسرسازی مثل اتلاف وقت برای کارهای بی‌اهمیت یا دست نکشیدن از دنیای مجازی. مثلا لزومی ندارد همیشه نگران نظر دیگران و به‌دنبال راضی نگه‌داشتن آنها باشیم. مثال‌های این‌چنینی کم نیستند. در ادامه برخی از کارهایی را که شاید گاهی به‌طور ناخودآگاه مانع استفاده‌ی بهینه از وقت‌تان می‌شوند، به شما یادآوری می‌کنیم. یادتان باشد که گاهی ممکن است بدون اینکه حواس‌تان باشد، به‌خاطر مسائل جزئی نه‌تنها وقت‌تان هدر برود بلکه فکر و اعصاب‌تان هم آشفته شود.

۱. اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی و گشت‌زنی در اینترنت

امروزه چک کردن پیام‌های تلگرام، سر زدن به اینستاگرام و دنبال کردن پیام‌های توییتر بخشی از زندگی روزمره‌ی ماست. اما حواس‌تان باشد چقدر وقت صرف این کار می‌کنید. میان خواندن پیامی در تلگرام، به وب‌سایت فلان خبرگزاری می‌روید، ناگهان پیام اعلان پست جدید در صفحه‌ی اینستاگرام دوست‌تان شما را وا می‌دارد به تماشای آخرین عکس‌های او بروید. خلاصه، بدون اینکه متوجه باشید زمان مثل برق و باد می‌گذرد.

برای مقابله با این مسئله زمان‌های خاصی از روز را به این کار اختصاص بدهید. مدت زمان محدودی را برای آن تعیین کنید، حتی اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید به تصمیم‌تان پایبند باشید برای پایان زمان‌ تعیین‌شده هشدار (آلارم) تنظیم کنید. ویژگی‌ اعلان پیام‌ها و پست‌های جدید را در اپلیکیشن‌های مربوط غیرفعال کنید. اگر هم وابستگی‌تان بیشتر از این حرف‌هاست، بهتر است همه‌ی اپلیکیشن‌های مربوطه را دست‌کم تا زمان ترک عادت، از گوشی‌تان پاک کنید! البته پیش‌تر به دیگران اطلاع بدهید تا بدانند باید به روش‌های دیگری با شما ارتباط برقرار کنند.

۲. گرفتن تصمیم‌های احساسی

همکارتان با آه‌وناله از گرفتاری‌هایش می‌گوید و می‌خواهد وظیفه‌ای را که به او سپرده شده است به شما بسپارد، خواهرتان با نگاهی منتظر از شما می‌خواهد در انجام کارهای مربوط به مهمانی آخرهفته‌اش به او کمک کنید؛ پیش از اینکه به او پاسخ مثبت بدهید، به این فکر کنید که این کار تا چه اندازه شما از را برنامه‌تان عقب می‌اندازد. اگر به کلی از انجام کاری باز بمانید، آیا امکان جبران آن وجود دارند؟ بی‌تردید منظور این نیست که همدردی را کنار بگذارید و تنها به خودتان فکر کنید؛ فقط نخست اولویت‌هایتان را در نظر بگیرد و در لطف کردن به دیگران زیاده‌روی نکنید.

۳. نگرانی درباره‌ی اشتباهات گذشته و چیزهایی که در اختیارتان نیستند

در حال حساب‌وکتاب هستید که ناخودآگاه یاد این می‌افتید که دوره‌ی اجاره‌ی دفترتان آخر این ماه تمام می‌شود و مالک هم دیگر قرار تمدید ندارد. غرق در افکارتان می‌شوید: «کاش پارسال جای دیگه‌ای رو اجاره کرده بودیم! چرا نباید بخواد با همچین مستأجر خوبی تمدید کنه؟! و …» وقتی به خودتان می‌آیید معلوم نیست چقدر زمان از دست داده‌اید؛ تازه حال‌تان هم حسابی گرفته می‌شود! خُب چه فایده‌ای برای‌تان داشت؟! شما همه‌ی راه‌های ممکن را برای جلب نظر مالک آزموده‌اید و راه به جایی نبرده‌اید. پس باید دنبال مکان دیگری باشید، هیچ راه دیگری ندارید. چه بسا این کار را هم کرده‌اید! چرا با درگیر کردن ذهن‌تان وقت باارزش‌تان را تلف می‌کنید؟! درست است که این نگرانی‌ها گاهی ناخودآگاه است؛ دست خودتان نیست که ناگهان چنین مسئله‌ای به ذهن‌تان خطور می‌کند اما اینکه موضوع را رها کنید، در اختیار خودتان است.

۴. گلایه و سروکله زدن بیهوده

به‌ندرت با ناله و شکایت به نتیجه‌ی دلخواه می‌رسید. یکی از کم‌اثرترین کارهایی که در رویارویی با مشکلات می‌توانید انجام دهید، شکایت کردن و غر زدن است. وقت باارزش‌تان را صرفش نکنید. هیچ جایگزینی برایش ندارم اما شک نکنید این راه‌حل شما نیست. خودآگاه باشید و هر زمان متوجه شدید در حال ناله و شکایت هستید، در دم تمامش کنید. همین!

از کارهای بیهوده‌ی دیگر که وقت‌تان را هدر می‌دهد اصرار بی‌جا بر قانع کردن دیگران است. «من باید بهش بفهمونم کارش اشتباه بوده!!» واقعا ارزش وقتی را که صرف می‌کنید دارد؟ منطقی باشید. اگر با طرف مقابل ارتباط پیوسته ندارید،اگر به تجربه یا با راهنمایی دیگران می‌دانید حرف‌تان در او اثر ندارد، پس بی‌خود وقت‌تان را تلف نکنید. لجبازی را کنار بگذارید؛ اعصاب‌تان را خرد نکنید و وقت باارزش‌تان را به کارهای مهم‌تری اختصاص بدهید.

۵. استفاده بیش از حد از رایانه و موبایل

رایانه و موبابل برای افزایش بهره‌وری و آسان کردن کار انسان به وجود آمده‌اند. لزومی ندارد همیشه و همه‌جا به تلفن‌تان پاسخ بدهید، تلفن همراه قرار است باعث راحتی کار و مایه‌ی آسودگی‌تان باشد. وقتی میانه‌ی انجام کاری شروع به صحبت با تلفن می‌کنید، تمرکزتان را از دست می‌دهید و در بازگشت باید وقت و انرژی بیشتری برای ازسرگیری آن کار صرف کنید. بنابراین بهره‌وری‌تان کاهش می‌یابد. اولویت‌بندی کنید و مشخص کنید چه زمان‌هایی نباید به تماس چه کسانی پاسخ بدهید. البته بهتر است در نخستین فرصت با شماره‌های از دست‌رفته‌، به‌ویژه آنها که بیش از یک‌بار تماس گرفته‌اند، تماس بگیرید و مطمئن شوید رخداد ناگواری پیش نیامده است.

بازی و سرگرمی برای هر کسی لازم است. بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی هم لذت‌بخش هستند و اشکالی ندارد بخشی از روز را به آنها بپردازیم. اما مثل هر کار دیگری وقتی اندازه نگه ندارید، دچار دردسر می‌شوید. جدای از کم‌تحرکی، خستگی چشم و عیب‌های دیگر، این هم از آن مواردی است که وقتی در آن غرق می‌شوید رشته‌ی زمان از دست‌تان در می‌رود. اگر نمی‌توانید عادت‌تان را مدیریت کنید، بهتر است گوشی‌تان را از هرگونه بازی و سرگرمی خالی کنید.

۶. حاشیه رفتن و به تأخیر انداختن کارها

به جای اینکه با کنایه و رمزی حرف بزنید، سرراست خواسته‌تان را مطرح کنید. می‌خواهید به دوست‌تان یادآوری کنید دیگر وقتش است پولی را که از شما قرض گرفته است پس بدهد اما نمی‌توانید سرراست حرف‌تان را بزنید. وقتی را که می‌توانید صرف کارهای سازنده کنید، صرف مِن‌مِن کردن و داستان گفتن از اینکه «چقدر بده آدم بدحساب باشه …» نکنید! جیبی‌مو را برایش نصب کنید و نشانش بدهید تنها با انتخاب نام‌تان کار یکسره می‌شود!

باید برای پایان کاری نظر همکارتان را بپرسید؛ نگذارید موضوع پس ذهن‌تان بماند تا هروقت او را دیدید دراین‌باره صحبت کنید. پیدایش کنید و کار را تمام کنید. کارهای ناتمام ناخودگاه‌تان را درگیر می‌کنند و از بهره‌وری‌تان می‌کاهند. تردید و دست‌دست کردن را کنار بگذارید.

۷. بی‌توجهی به وقت‌تلف‌کن‌های جزئی

اگر برای ابزار کارتان جای ویژه‌ای در نظر نمی‌گیرید، در روز مجبورید چند بار دنبالش بگردید. احتمالا هر بار در کمتر از ۳۰ ثانیه گمشده را پیدا می‌کنید اما فکرش را بکنید در طول هفته چند تا ۳۰ ثانیه صرف گشتن و پیدا کردن وسایل‌تان می‌شود!

پیام یادآوری قسط وام خانه، بیمه و … در میانه‌ی روز به دست‌تان  می‌رسد؛ اگر دست‌تان بند نباشد و کار را به بعد موکول نکنید، باید با اینترنت‌بانک یا عابربانک  و در بدترین حالت مراجعه به بانک قسط‌تان را واریز کنید. چرا از امکانات برداشت از حساب و پرداخت خودکار استفاده نمی‌کنید؟! بی‌دغدغه و بدون صرف وقت در تاریخ مشخص اقساط‌تان از حساب‌تان برداشت و واریز می‌شوند.

لازم است به حساب دوستی پول واریز کنید؛ شماره‌ کارت بانکی‌اش را می‌گیرید، با اینترنت‌بانک یا اپلیکیشن‌ پول را واریز می‌کنید؟ خُب با جیبی‌مو حتی لازم نیست مشخصات حساب طرف مقابل را وارد کنید، تنها با انتخاب نام دوست‌تان کار تمام می‌شود!

از این وقت‌تلف‌کن‌های به‌ظاهر جزئی و بی‌اهمیت غافل نشوید. حساب و کتاب که بکنید می‌بینید در طول روز وقت زیادی صرف این موارد می‌شود.

زمان باارزش‌ترین دارایی ماست. هرقدر برای استفاده‌ی بهینه از آن تلاش کنیم، کم است! درعین‌حال این موضوع را تبدیل به دغدغه نکنید؛ اینکه تمام روز نگران این باشید که «وای وقتم داره تلف می‌شه» کمکی به‌ شما نمی‌کند. این گفته‌ی برتراند راسل را پس ذهن‌تان داشته باشید: «وقتی که از تلف کردن آن لذت برده‌اید، دیگر تلف‌شده نیست!» و با پشتکار برای حذف عادت‌های غلط‌تان تلاش کنید.

توسط | ۱۳۹۷-۷-۸ ۱۴:۵۳:۵۴ +۰۰:۰۰ ۱۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷|آموزش مالی دسته بندی ها|برچسب ها: , |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه